Bellapais’te tatil

Bellapais’te tatil

Bellapais’te tatil

Muhteşem doğası, büyüleyici tarihi yapıları, nefis yemekleri ve eğlence mekanlarıyla Girne; Girne’nin en güzel köylerinden Bellapais sizi unutamayacağınız bir tatile davet ediyor. 

Beşparmak Dağları ile çevrili Girne sahilinde balık tutabilirsiniz. Akdeniz’i keşfetmek için dalabilirsiniz. Bozulmamış kumsallarında güneşlenebilir, berrak sularında yüzebilirsiniz. Görkemli kalesinde tarihin gizemli derinliklerine yolculuk yapabilirsiniz. Yürüyüş yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz. Sahil restoranlarında yerli üretim sucuk, bal ve peynirle kahvaltı yapabilir; nefis yerel şarap eşliğinde mükemmel bir öğle ya da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Kulüplerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Ama Girne’nin Bellapais köyünü de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hatta Bellapais’te konaklayıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde “Bellapais merkezli” bir tatil yapabilirsiniz. 

Bellapais’te tatil

Bellapais’te sizi neler bekliyor? 

Güneyde tüm ihtişamıyla Beşparmak Dağları, kuzeyde Girne ve zümrüt güzelliğinde Akdeniz. Gecesi ayrı güzel, gündüzü ayrı güzel panoramik bir görsel şölen. 

Sarp yamaçlarda uçan kuşlar; kelebekler ve arılarla zenginleşen doğa.

Etkileyici deniz ve orman manzarası ile ünlü, bir gotik mimari şaheseri  Bellapais Manastırı. 

Tertemiz havası, limon, portakal, incir ağaçlarının kokusu ile huzur bulacağınız yürüyüş patikaları. 

Begonviller, sardunyalar, papatyalarla renklenen eski taş evler. Doğallığın, sadeliğin, naifliğin kuşattığı köy ortamı. 

Bellapais’te tatil

Konaklayabileceğiniz bungalovlar. Yerel lezzetlerle tatlanan kahvaltılar, deniz ürünleriyle zenginleşen yemekler. 

Bellapais, bozulmamış doğası ve tarihi atmosferiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin mücevheri. Yazı ayrı, ilkbahar tadında geçen kışı ayrı güzel. Dört mevsim yeşil kalan doğası güzel. Yüzlerce çeşit çiçeği ile renkli yolları ve bahçeleri güzel. Konuksever halkı güzel.    

Lawrence Durrell, ondan öce ve sonra Bellapais’e gelenler bir dut ağacının altında yaşamın hızına mola vermiş; bu muhteşem tablonun keyfini çıkarmışlar. Kuzey Kıbrıs’ın en özel yeri Bellapais’te; Bellapais’in yeşilinde, mavisinde, tarihinde, bugününde, kuş cıvıltısında, esen yelinde, kahvesinde sükûnette mutluluğu bulmuşlar. Sıra sizde…

SON YAZILAR
Anadolu’dan Bellapais’e
Anadolu’dan Bellapais’e
Bellapais, doğalın en güzeli
Bellapais, doğalın en güzeli
Güzel ülke, Bellapais
Güzel ülke, Bellapais
Bellapais’ten Girne’ye
Bellapais’ten Girne’ye